• BİR BAŞKA KARADENİZ TURU
 • BİR BAŞKA KARADENİZ TURU
 • BİR BAŞKA KARADENİZ TURU
 • BİR BAŞKA KARADENİZ TURU
 • BİR BAŞKA KARADENİZ TURU
BİR BAŞKA KARADENİZ TURU
 • 19.999,00 TL
 • Konaklama Sivas(1)- Erzurum(1)- Kars(1)- Tiflis (2)- Batum(1)- Çaykara (1) - Amasya(1)
 • Gezilecek Yerler Tokat- Sivas-Erzurum- Kars- Tiflis- Batum- Rize -Trabzon-Samsun-Amasya
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

BİR BAŞKA KARADENİZ TURU Hakkında Genel Bilgiler

Sivas(1)- Erzurum(1)- Kars(1)- Tiflis (2)- Batum(1)- Çaykara (1) - Amasya(1)

Tokat- Sivas- Erzincan- Erzurum- Kars- Tiflis- Batum- Rize- Trabzon- Samsun- Amasya- Çorum 

TOKAT BALLICA MAĞARASI AYRICALIĞI İLE

ERZİNCAN MAMA HATUN KÜLLİYESİ AYRICALIĞI İLE

SVETİTSKOVELİ KATEDRALİ AYRICALIĞI İLE

2 GECE TİFLİS KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

1 GECE BATUM KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

Zilkale Palovit ve Çat Vadisi

Doğu Anadolu, Gürcistan ve Karadeniz'i kapsayan Muhteşem bir Gezi !

9 Gece 9 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Akşam saat 19:30’da Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 19:40 Bostanlı İskele önü, 19:50 Karşıyaka ESCANTUR önü, 20:00 Girne Yunuslar Mavikule, 20:05 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 20:10 Girne MC Donald’s karşısı,20:20 Alsancak Fuar Kapısı Önü 20:30 Üçyol Pizza Pizza Önü, 20:40 Susuz Dede durak, 20:50 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 21:10 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Kula–Afyon-Ankara karayolunu takiben sabah saatlerinde Sungurlu’ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, Selçuklu döneminin izlerini süreceğimiz Tokat ’a hareket ediyoruz.

Dünyaca ünlü Ballıca Mağarası ile turumuza başlıyoruz. Daha sonra Türkiye’nin en güzel beş Han’ından birisi olma özelliğine sahip ve diğer adı VOYVODA HAN olan TAŞHAN ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz.Anadolu'nun en büyük hanlarından olan Taşhan'ın avlusunda sıcak bir çay içip Meşhur Tokat Yaprağı, meşhur Tokat yazması, Tokat sofra bezi ve bakırcılardan bakır satın alabilirisiniz. Buradaki serbest zamanımız ardından rehberimizle buluşuyor ve 900 adımda 900 yıllık tarihe tanık olacağımız Sulusokak’a doğru yürüyüşümüze başlıyoruz.Tokat Kalesi (panoramik), Ali Paşa Cami, Ali Tusi türbesi, Sık Dişini Helası, Tokat Müzesi, Yağbasan Medresesi, Takyeciler Camii, Deveciler Hanı Rehberimizin anlatımı eşliğinde kimisinin hikayesinde kimisinin tarihi ehemmiyetinde kimisinin mimarisinde masalımsı bir gezimiz sonrası Sivasa doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama  Hoteli: Malia Hotel Sivas

2. Gün:

Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak otelimizde aldıktan sonra Sivas'taki ilk gezi noktamız 1271 yılında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu'nun en eski camilerinden Ulu Camii ise diğer göreceğimiz yapılar arasındadır. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Taşhan, Buruciye Medresesi ve Çifte Minare gezilerimizi takiben 1939 ve 1992 yılında yaşamış olduğu yüksek şiddetli depremler sonrasında kurulan ve modern bir mimariye kavuşan Erzincan'a gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik turumuzun ardından Bakırcılar Çarşısı'nda serbest zaman veriyoruz. Erzincan'ın Tercan ilçesine ulaşıyoruz. Saltukoğulları Hükümdarı II. İzzettin Saltuk'un kızı Mama Hatun Türbesi ve Külliyesi'ni ziyaret ediyoruz. Türk tarihinde önemli, efsanevi kadın savaşçı ve idarecilerden olan Mama Hatun Türbesi enteresan türbe mimarisi ile de dikkat çekiyor. Gezimize devam ederken Aşkale üzerinden Dadaşlar diyarı Erzurum'a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Erzurum otelimizde.

Konaklama Hoteli:  4*Palan Hotel

3. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Erzurum'u gezmeye 1991 yılında Turizm Bakanlığı tarafından onarımdan geçirilen ve halen müze olarak kullanılmakta olan Yakutiye Medresesi ile başlıyoruz. Erzurum'daki ilk Osmanlı Camisi olan ve dönemin mimarbaşı olan Mimar Sinan'a Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan ve bugün kendi adıyla anılan camiyi ziyaret ettikten sonra Rüstem Paşa Kervansaray’ında (Taşhan) serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Oltu Taşı çarşılarında gezebilir, Alışveriş yapabilirsiniz. Ardından Erzurum'un sembolü olan Çifte Minareli Medreseyi ve Ulu Camii’yi gezip Erzurum Evleri arasında yapacağımız keyifli yürüyüş sonrasında Sultan Melik Mahallesinde bulunan ve Anadolu'daki mezar anıtlarının en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetleri ziyaret edip ardından Erzurum savunmasının ve Anadolu'nun en büyük kahramanlarından Nenehatun’un mezarının da bulunduğu Aziziye Tabyalarını panaromik olarak görüyoruz. Sonrasında Selçuklular, Bizanslılar arasında yapılmış yüzyıllık çarpışmalardaki ilk büyük meydan muharebesi olan Pasinler Meydan Muharebesinin gerçekleştiği bölgeden geçiyoruz ve Bingöl Deresi ile Pasinler Deresinin birleşerek Aras Nehri'ni oluşturduğu bölgede bulunan ve İlhanlı döneminde yapılmış olan Çoban Dede Köprüsü‘nü görüyoruz ve fotoğraf molası vererek yolumuza devam ediyoruz. Horasan üzerinden geçip yolumuzun üzerinde bulunan Peri Bacaları örneklerini ve Obsidyen yataklarını görerek 1919 yılında Kafkasya projesini gerçekleştirmek için başlatılan sonunda bir drama dönüşen büyük harekâtın yapıldığı Sarıkamış'a ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde yer alan Sarıkamış Şehitler Anıtında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Kars´a varıyoruz. Ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya'nın en batısında olan, yani hem doğulu, hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır sokakları hayat dolu bir şehirdir Kars. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar ve daha niceleri. Kars'ı çok seveceksiniz. Kars Kale’sini panoramik olarak görüyoruz. Ardından Arpaçay'ın kenarında kurulmuş Ani Harabeleri‘ne gidiyoruz. Batı Kafkasya’nın en önemli tarihne sahip olan Ani, Ermeni kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserleri de bünyesinde barındırmaktadır. Gezeceğimiz yerler arasında Katedral, Surp Kırkor, Surp Pırgıc (Keveli Kilisesi),Selçuklu eserlerinden Menücehr Camii, Ebul Muhammeran Camii, Sultan Sarayı'nı geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars otelimizde.

Konaklama Hoteli: Kars Kale Otel

4. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Posof Türk gözü Sınır Kapısına ulaşıp çıkış işlemlerimizi yaptıktan sonra GÜRCİSTAN’a giriş yapıyor ve Tiflis'e doğru yol almaya başlıyoruz. Kars platolarından doğan Kura Nehri eşliğinde Tiflis’e doğru ilerlerken, önce Abhazya Türklerinin yoğun yaşadığı AKHALTSIKHE şehrine, oradan da Bakü Tiflis - Ceyhan Boru Hattı projesinin kilit noktalarından birisi olan ve Orta Çağ kaleleriyle dolu tabiat harikası olan BORJOMİ ye ulaşıyoruz. Buralarda alacağımız panoramik fotoğrafların ardından Borjomi parkta bir saatlik bir yürüyüş yaptıktan sonra Gürcistan'ın eski başkenti olan MTSKHETA'nın yürüyerek gezilmesi. Ortacağ Gürcistan'nın en görkemli yapılarından biri olan SVTITSKOVELI KİLİSESİ 'nin gezilmesinden sonra UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde yer JVARI MANASTIRI’ na araçla çıkıyoruz. Buradan kuşbakışı MTSKHETA 'yı seyredip fotoğraf çektikten sonra Tiflis’e hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi (ekstra) Gürcü Kafkas gecesi eşliğinde yöresel yemeklerle ve içeceklerle restoranda alıyor ve otelimize gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelden ayrılarak Tiflis'in akşam manzaralarını yaşayabilir.  Konaklama otelimizde.

Konaklama Oteli: ibis Tbilisi Stadium Hotel

5. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında gezeceğimiz yerler arasında; Sameba Katedrali, Eski Tiflis: Haydar Aliyev Parkı, Tarihi Tiflis Hamamlar Sokağı, İncir Vadisi ve Şelalesi, 1811 yapımı Cuma Camii, Tiflis Avrupa Meydanı, Tiflis’in kurucusu kral 1. Vahtang Heykeli, Narikala Kalesi’ne Teleferik ile çıkılması ve Kuşbakışı Tiflis Manzarası, 1958 yılında yapılan Gürcü Anası Heykeli yer alacak. Öğle Yemeği molamız ardından Tiflis’lilerin meşhur Ressamlar Çarşısı ve Eskiciler Pazarı’na hareket ediyoruz. Burada biblolar, sovyet madalyaları, kuş tüğünden yapılan tablolar, plaklar, değerli taşlar, magnetler, geleneksel Kafkas kıyafetleri ve yöresel ürünleri alabileceksiniz. Sonrasında Tiflis Kaplumbağa Gölü’ne hareket ediyoruz. Rakım olarak 685 mt. yükseklikte bulunan bu volkanik gölü ve güneş saatini keşfediyoruz. Gezimize devam ederken ülkenin en meşhur caddesi olan Sanat Caddesi’ni ziyaret ediyoruz. Panaromik olarak göreceğimiz yerler arasında (Shota Rustaveli Caddesi); bu caddede ünlü Gürcü yazarı Shota Rustaveli HeykeliCumhuriyet Meydanı, Çarlık Dönemi Binalar, Tiflis Opera ve Bale Binası, Güzel Sanatlar müzesi, 2. Dünya savaşı sırasında Alman esirler tarafından inşa edilen Gürcistan Meclis Binası, Özgürlük Meydanı, Gürcü Sembolü Aziz George Heykeli, Tiflis il Genel Meclis Binası ve Akşam yemeği için serbest zaman ve otele hareket.

Konaklama Oteli: ibis Tbilisi Stadium Hotel

6. Gün:

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, BATUM’a doğru hareket ediyoruz. Batum merkezinde kafelerin ve saat kulesinin bulunduğu PIAZZA MEYDANI’NA gidiyoruz. İzmir‘deki saat kulesinin çok benzeri olan yapının şahane bir özelliği var. Yaz mevsiminde akşamları 19.00’da 5 dakikalığına çeşmelerinden ücretsiz olarak Gürcistan yerel votkası (bir çeşit brandy) chacha akıyor. Bu nedenle diğer ismi CHACHA KULESİ diye anılır. Sonrasında AVRUPA MEYDANI ve MEDEA HEYKEL’ini inceleyip fotoğraflarımızı çekiyoruz. Avrupai tarzda inşa edilmiş eserleri ve binaları gördükten sonra TİYATRO MEYDANI’na yürüyoruz ve DRAA TİYATROSU ve POSEİDON HEYKELİNİ inceledikten sonra Batum sahiline geçiyoruz. Sahilde kısa yürüyüşümüzün ardından  yemyeşil bir doğa, masmavi ve çamurlu nehirler ile beslenen ve bize benzeri zor bulunur keyifli saatler süreceğimiz MAKHUNTSETI KÖPRÜSÜ VE ŞELALE’sini ziyaret edeceğiz. Gitmişken bir de Gürcü kahvesi yudumlarsınız bizim şerefimize. Akşam konaklama Batum otelimizde.

 Konaklama Oteli: 5* Euphoria Hotel

 

7. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Batum’dan ayrılıyoruz.Kapı geçişlerimizi tamamladıktan sonra, Fırtına Vadisi’ne gidiyoruz. Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan Fırtına Vadisi’ne geldiğimizde, dileyen misafirlerimizle (ekstra) Zilkale-Palovit Şelalesi turu yaparak Doğu Karadeniz’in en güzel manzaralarını ve Doğu Karadeniz İpek Yolu’nu keşfediyoruz. Yapacağımız bu tur içerisinde filmlere ve dizilere de konu olan Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü’nü de görerek, öğle yemeğimizi Fırtına Deresi kenarındaki restoranlarda, yöresel yemeklerden oluşan menü ile alıyoruz. Çamlıhemşin istikametinden ilçenin 19 km. güneydoğusunda 1350 m. rakımda ladin ve kestane ormanları ile kaplı Kaçkarlar’ın ilk durak yeri olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz ve gezimize başlıyoruz. Ayder Yaylası’nın simgesi haline gelmiş olan Kalegon Vadisi içerisindeki Gelintülü Şelalesi’ni Uzun uzun fotoğrafladıktan sonra yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ayder Yaylası’nın yemyeşil Şenlikdüzü çimenlerinde tüm enerjimizi yeniledikten sonra, Çaykara'daki otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

Konaklama Hoteli:Çaykara Park Hotel 

8. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından rotamızı ülkemizin ve Karadeniz Bölgesinin en önemli tarihi ve turistik gezi alanlarından olan SümelaManastırına çeviriyoruz. Trabzon’un Maçka İlçesi'nin Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında "Meryem Ana" adı ile anılır. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunan yapı, bu konumuyla manastırların şehir dışında, ormanlarda, mağara ve su kenarlarında kurulma geleneğini sürdürmüştür. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezi sonrasında, kurtuluş savaş’ımızın başladığı Karadeniz’in en büyük şehri Samsun’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizde meşhur Samsun pidesi yiyoruz. Ardından Atatürk’ü karargâh subayları ile 16 Mayıs 1919 günü İstanbul’dan alarak 19 Mayıs 1919’da Samsun’a getiren Bandırma Gemisi’ni geziyor ve Samsun şehir turumuz sonrasında Amasya’ya gitmek üzere yola koyuluyoruz.  konaklama yapmak üzere otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Hoteli: Lalehan Hotel

9. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, Osmanlı Devleti'nin arka bahçelerinden olan ve Yeşilırmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde gezimize başlıyoruz. Osmanlı Devleti'nin şehzadeler kentlerinden biri olan ve Yeşilırmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Şehzadeler Parkı’nda yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalma eserler arasında halen kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyor ve yalı boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflıyoruz. Amasya Kalesi’ni ve Helenistik dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığı’na ait Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı’nı (ya da Şehzadeler Konağı) ziyaret ediyoruz. Amasya gezimizin sonuna doğru önce II. Beyazıt Külliyesi’ni görüyor ardından İlhanlılar dönemine ait mumyaların da sergilendiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Amasya turumuzu tamamladıktan sonra Çorum’ a hareket ediyoruz. Meşhur Leblebi alışverişi sonrasında İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz vereceğimiz kısa molalar sonrasında İzmir’e varıyoruz ve siz saygıdeğer misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir başka ESCAN TUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Önemli Bilgilendirme;

*Batum turu için yeni çipli kimlik kartı ya da tarihi geçerli pasaportun yanınızda olması gerekmektedir. Ehliyet vb. kimlik kartları ile giriş yapılamaz
*Batuma geçişlerde,bebek,çocuk dahil tüm yolcuların kimliklerinde resim olması zorunludur.
*Anne ve Baba ile aynı anda seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noter’den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs ile ulaşım
 • 8 Gece Otel Konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı (8) akşam yemeği (5)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
 • Batum akşam yemeği
 • Tiflis Akşam Yemeği ve Gürcü Gecesi
 • İsteğe Bağlı: Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu
 • Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli (150 TL)
 • Seyahat Güvence Paketi Detaylı Bilgi 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (19:30)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (19:40)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (19:50)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (20:00)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI ÖNÜ (20:05)
 • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (20:10)
 • ALSANCAK LOZAN FUAR KAPISI ÖNÜ (20:20)
 • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (20:30)
 • SUSUZ DEDE DURAĞI (20:40)
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (20:50)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (21:10)
Tur Hareket Tarihleri:
30 Ağustos • 20 Eylül

Fiyatlar

Tur Fiyatları
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
30.08.2024Müsait19.999,00 TL25.199,00 TL19.999,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 15.099,00 TL
7 - 12 Yaş 18.949,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 15.099,00 TL
7 - 12 Yaş 18.949,00 TL
Taksitler »
20.09.2024Müsait19.999,00 TL25.199,00 TL19.999,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 15.099,00 TL
7 - 12 Yaş 18.949,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 15.099,00 TL
7 - 12 Yaş 18.949,00 TL
Taksitler »
Daha Fazla

Vize Bilgileri

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!